Master DH 720 (20 l/24 h) Osuszacz powietrza
Osuszacze powietrza MASTER usuwają wilgoć z pomieszczeń zapobiegając tym samym powstawaniu pleśni i rozwojowi bakterii. Filtr z węglem aktywnym usuwa również nieprzyjemne zapachy. Osuszacze powietrza są często stosowane m.in. w mieszkaniach, garażach, piwnicach, bibliotekach, suszarniach, łazienkach itp.
Skontaktuj się z nami
Do pobrania:
Katalog produktów MASTER na sezon 2022/2023
Instrukcja osuszacza MASTER DH 720
Osuszacz powietrza MASTER DH720...
Mobilne Osuszacze powietrza MASTER służą do usuwania wilgoci z pomieszczeń, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu pleśni oraz grzybów. Przyspieszają przebieg prac budowlanych znacząco skracając czas schnięcia tynków, farb czy wylewek. Mogą być używane w pomieszczeniach mieszkalnych i użytkowych.
Charakterystyka osuszacza DH720
- prosta obsługa
- mobilny - możliwość zastosowania w dowolnym miejscu
- elektroniczny panel sterowania
- wbudowany miernik wilgotności powietrza - higrostat
- wskaźnik poziomu napełnienia zbiornika
- kompaktowa, plastikowa obudowa
- filtr siatkowy oraz aktywny filtr węglowy pochłaniający zapachy
- przezroczysty zbiornik na wodę o pojemności 5 litrów
- cicha praca
- lekki i łatwy w transporcie
W jakim celu stosuje się osuszacz powietrza?
Głównym zadaniem osuszacza powietrza jest usunięcie wilgoci występującej w zamkniętej przestrzeni, której nadmiar powoduje powstanie szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów, takich jak pleśń i grzyby. Częste przebywanie w zawilgoconych pomieszczeniach może powodować wiele chorób dróg oddechowych oraz może przyczyniać się do powstawania alergii. Ponadto nadmiar wilgoci może negatywnie wpływać na materiały konstrukcyjne, z jakich wykonane jest zawilgocone pomieszczenie, a tym samym mieć wpływ na obniżenie ich wytrzymałości i trwałości . Zastosowanie osuszacza powietrza pozwala utrzymać prawidłowy poziom wilgotności i zapobiec niekorzystnemu działaniu wilgoci na oraganizm człowieka i jego otoczenie.
Gdzie zastosować osuszacz powietrza - przykłady
- w budownictwie
- domy prywatne, piwnice, garaże, restauracje, puby, kawiarnie, cluby, hotele, centra sportowe - siłownie, fitness i inne, gabinety kosmetyczne,spa, itp.
- podczas prac konserwatorskich, malarskich i remontowych
- przy układaniu glazury i terakoty, parkietów, wykonywaniu wylewek, murowaniu, tapetowaniu, malowaniu, sztukateriach i innych,
- w magazynach i sklepach z produktami wrażliwymi na wilgoć, takimi jak;
leki, sprzęt elektroniczny, produkty spożywcze sypkie (mąka, cukry, kasze, makarony, płatki, wszelkie produkty spożywcze w proszku itp.), artykuły papiernicze i skórzane, materiały drewniane i żelazne, składy odzieżowe, tytoniowe, zbożowe, budowlane itp. - w pomieszczeniach produkcyjnych i usługowych o zwiększonej wilgotności, takich jak;
pralnie, zakłady fryzjerskie, zakłady przetwórstwa spożywczego i rolnego, suszarnie owoców, warzyw, tytoniu, itp. - biblioteki, archiwa, księgarnie, antykwariaty, muzea, kościoły, sklepy ze sprzętem elektronicznym, z artykułami spożywczymi, drzewnymi, płodami rolnymi, budowlanymi, odzieżowymi itp.
- do osuszania po powodziach i zalaniach w budynkach, mieszkaniach, piwnicach, suterenach itp.
- do ochrony przed kondensacją pary wodnej w oczyszczalniach ścieków i wodociągach oraz ochrony przed zawilgoceniem ładunków w kontenerach.
Jak działa kondensacyjny osuszacz powietrza
Metoda ta polega na odbieraniu wilgoci z powietrza przez schładzanie go poniżej punktu rosy, co powoduje wykraplanie wilgoci (kondensację). Do osuszania kondensacyjnego służą kondensacyjne osuszacze powietrza. Ich głównymi elementami są wentylator, sprężarka, wymienniki ciepła (skraplacz i parownik) oraz element rozprężny. Temperatura wypływającego z osuszacza powietrza jest wyższa o 3-8 stopnie od temperatury powietrza zassanego. Taki wzrost temperatury powoduje szybsze odparowanie wody np. z mokrych ścian. Wraz z wydłużeniem czasu pracy urządzenia w zamkniętym pomieszczeniu, ilość wody zawartej w powietrzu zostaje skutecznie zmniejszona. Wydajność osuszaczy kondensacyjnych uzależniona jest od warunków pracy (temperatury i wilgotności) oraz od rodzaju urządzenia (wielkości). Jest ona największa przy wyższych wartościach temperatury i wilgotności względnej. Osuszanie kondensacyjne jest zdecydowanie bardziej efektywne i ekonomiczne od osuszania przez ogrzewanie i wentylację, przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu wymiany powietrza zawartego wewnątrz pomieszczenia.
Dane techniczne osuszacza powietrza:
Wydajność (30oC/80% RH)
20 l/24 h
Wydajność (20oC/60% RH)
6,4 l/24 h
Do pomieszczeń o kubaturze
50 m3/h
Przepływ powietrza
150 m3/h
Zakres pracy: temperatura
5-32oC
Zakres pracy: wilgotność
35-95%
Czynnik chłodniczy
R290
Zużycie energii
390 W
Zasilanie
230 V
Częstotliwość
50 Hz
Poziom hałasu
48 dB(A)
Kompresor
rotacyjny
Pojemność zbiornika
5 l
Wymiary urządzenia dł. x szer. x wys.
410x210x550 mm
Wymiary opakowania dł. x szer. x wys.
460x260x580 mm
Waga netto/brutto
11/12 kg
Przykładowe zastosowanie
Prace budowlane
Magazyny
Produkcja
Dom